Bizi takip edin

Colorado’daki okul hemşireleri artık tıbbi esrarı uygulayabilecek

Sağlık

Colorado’daki okul hemşireleri artık tıbbi esrarı uygulayabilecek

Colorado’daki okul hemşireleri artık tıbbi esrarı uygulayabilecek

Colorado eyaleti medikal marihuananın erişimi açısından çoğu eyaletin önünde. Yeni tasarı ile birlikte, Colorado’daki okul hemşireleri ebeveynler izin verdiği sürece tıbbi esrar kullanabilecek.

Colorado’daki okul hemşireleri ebeveynlere “Tamam” derse tıbbi esrar ilaçları kullanabilir

Ebeveynlerin çocuklarına tıbbi esrar vermesine zaten izin verilmişti. Ancak, tıbbi marihuana kartı olan öğrencilerin ailelerinin okula gidip ilacı kendileri vermesi gerekiyordu. Artık bu işi okul hemşireleri de yapabilecek.

Yeni tasarıyı bildiren bir mektupta Hickenlooper, “Bu tasarının değerlendirilmesinde, çocukları medikal marihuana hastası olan ebeveynlerle konuştuk. Savundukları nedenleri çok doğru buluyoruz”diye yazdı.

Hickenlooper, mektubunda “Diğer öğrencilerin eline geçmemesini sağlamak için esrarın taşınması ve depolanması ile ilgili mevzuatta çeşitli güvenlik önlemleri alındı” dedi.

Kanun hemşirelerin ilaçları kullanmasına izin versede uygulama için ebeveynlerin ve okulların buna onay vermesi gerekmektedir.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Sağlık

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin (esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, CBD yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Esrar, bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı