Bizi takip edin

Esrar yağı üretmek için geliştirilmiş profesyonel icat; Nectar

Ürün

Esrar yağı üretmek için geliştirilmiş profesyonel icat; Nectar

Esrar yağı üretmek için geliştirilmiş profesyonel icat; Nectar

Arjantin Buenos Aires Üniversitesi’nden (UBA) bir grup mimarlık öğrencisi, tıbbi kullanım amaçlı esrar ve esansiyel yağları çıkarmak için profesyonel bir makine tasarladı.

Nectar adındaki makine terapi amaçlı kendi esrar yağını üretmek isteyenler için profesyonel bir seçenek sunuyor. Cihaz, ithal ve pahalı ilaçlara ulaşamayan hastaların asileleri için güzel bir seçenek.

Öğrenci grubu, esrarın tıbbi olarak kullanılmasını sağlayan 27.350 sayılı Ulusal Yasanın onayı kapsamında, 2017 yılında tasarıma başlamıştır. Birkaç yerel gazetenin kurucularından biri olan Franco di Paolo’ya göre bu, endüstriyel gelişim için çok iyi bir buluş.

Öğrenciler bu proje ile, Emprendé ConCiencia 2018 adını alan Ministry of Production of the Nation yarışmasını kazandı.

Nectar’a yakından bakış

Makinenin tasarımına özellikle esrar üzerinde yoğunlaşarak başlanmış olmasına rağmen, geliştiriciler tarafından açıklandığı gibi farklı türlerde uçucu yağlar üretme yeteneğine de sahiptir. Kenevir için her insanın üretime başlayabileceği çiçekler ve kuru buz kullanılır.

Makinenin yeniliği, şu anda laboratuvarlarda kullanılan büyük makinelerin aksine, oldukça kompakt ve ufak olması. Diğer bir avantaj ise geliştiricilerin açıklamasına göre makine 50-60 inçlik bir televizyondan daha pahalı olmayacak. Arjantinli Nectar’ın asıl yeniliği özellikle evde yüksek hacimle esrar yağı üretme sürecini kolaylaştırarak pazarda henüz görülmeyen bir makine olması.

Ticari kısımda ise Nectar, inovatif kozmetik üretiminde, diğer uçucu yağların üreteiminde, ayrıca farklı türde tohumların kalitesinin ölçülmesinde ve bilimsel araştırmalarda kullanılabilir.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Ürün

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin(esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, kenevir yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Kenevir(esrar), bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı