Bizi takip edin

Güney Kore tıbbi keneviri yasallaştırıyor

Haber

Güney Kore tıbbi keneviri yasallaştırıyor

Güney Kore tıbbi keneviri yasallaştırıyor

“Kafa yapmak” için esrar içmek hala yasak olsa da, tıbbi esrar Güney Kore’de artık yasal.

Güney Kora tıbbi keneviri yasallaştıran ilk Doğu Asya ülkesi oldu. G. Kore Ulusal Meclisi kenevirin “halüsinojenik olmayan” dozlarına izin verecek olan Uyuşturucu Maddelerin Yönetimi Yasası ile ilgili değişiklikleri onaylamak için oy kullandı. Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı, yasadaki değişikliklerin nadir görülen hastalıklar için daha fazla tedavi seçeneğine izin vereceğini duyurdu.

Toronto’daki kenevir sanayi girişim sermayesi şirketi Ela Capital’in CEO’su Vijay Sappani, Güney Kore’nin eyleminin tarihi olduğunu belirtti.

Tıbbi kenevir sıkı denetlenecek

Güney Kore’de tıbbi kenevir kullanımı sıkı bir şekilde denetlenecek. Herhangi bir kenevir ilacı almadan önce hastaların, hükümete bağlı Kore Orphan İlaç Merkezine başvurmaları gerekecektir.

Sappani, Güney Kore’de tıbbi kenevirin yasallaşmasının hızla büyüyen kenevir sektörü için dünya çapında etkileri olacağını söyledi.

Sappani, “Güney Kore kısıtlı ürün seçimiyle sıkı bir şekilde kontrol edilse bile, tıbbi kenevirin yasallaştırmak, küresel kenevir endüstrisi için önemli bir atılımdır” dedi.

Temmuz ayında, Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı, kanser, epilepsi ve HIV / AIDS gibi ciddi tıbbi durumları tedavi etmek için kanabinoid bazlı ilaçlar Epidiolex, Marinol, Cesamet ve Sativex’e izin vereceğini açıkladı.

Eğlence amaçlı kullanım yasal değil

Güney Kore’de kenevirin yasallaştırılması sadece tıbbi kenevir için geçerli. Kanada geçtiğimiz ay eğlence kenevirini yasallaştırdığında, Güney Kore hükümeti vatandaşlarını dünyanın her yerinde uygulanan kenevir yasağı konusunda uyardı. Kanada’daki Güney Kore büyükelçiliği, yasallaştırmadan önceki gün, ülke vatandaşları için “yasadışı bir eylemde bulunmamaya ve cezalandırılmamaya özen gösterin” diye tweet attı.

Gyeonggi Nambu eyalet polis teşkilatındaki Narkotik Suç Soruşturma Dairesi başkanı Yoon Se-jin, Kore Times’a vatandaşların seyahat ettikleri her yerde kenevir kullanmaları nedeniyle yargılanabileceğini söyledi.

Yoon, “Ot içenler ot içmenin yasal olduğu ülkelerde bile olsa, Kore yasalarına göre cezalandırılacak” dedi. “Bir istisna olmayacak”

Continue Reading
Comments

Daha fazla Haber

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin (esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, CBD yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Esrar, bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı