Bizi takip edin

Harvard ve MIT’ye kenevir araştırmaları için 9 milyon dolarlık bağış yapıldı

Haber

Harvard ve MIT’ye kenevir araştırmaları için 9 milyon dolarlık bağış yapıldı

Harvard ve MIT’ye kenevir araştırmaları için 9 milyon dolarlık bağış yapıldı

Charles R. Broderick, esrar araştırmalarını teşvik etmek için oldukça fazla bağış yapıyor.

Harvard ve MIT mezunu Charles R. Broderick, her iki okulda da kenevir araştırmalarını teşvik etmek için bağış yaptı.

Salı günü yapılan bir duyuruda Charles R. Broderick, kenevirin beyin fonksiyonlarını nasıl etkilediğine dair araştırmaları desteklemek için iki kurum arasında eşit dağılmış 9 milyon dolar bağışta bulunduğunu söyledi.

Bu, Kanabinoidler üzerine yapılan bağımsız araştırmaları desteklemek için yapılmış en yüksek bağış olarak değerlendirildi.

Broderick, yaptığı bağışın “şu anda kenevir biliminde var olan araştırma boşluğunu doldurma” arzusundan kaynaklandığını söyledi.

Kendisini “küresel sermaye piyasalarında nitelikli fırsatlara odaklanan bir aile şirketi” olarak tanımlayan Uji Capital‘in kurucusu Broderick, kenevir endüstrisinde öncü bir yatırımcı olarak yer alıyor.

Harward’a aktarılan 4,5 milyon dolar ile kanabinoidlerin beyin fonksiyonları üzerindeki etkisi araştırılacak. Bu araştırmalar, Harvard’daki Nörobiyoloji Anabilim Dalı’nın başında bulunan Profesör Bruce Bean ve Wade Regehr tarafından yürütülecek.

Regehr yaptığı açıklamada, “Bob’un desteği sayesinde kanabinoidlerin beyin fonksiyonları üzerindeki etkilerini çözme fırsatı yakaladık” dedi.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Haber

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin (esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, CBD yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Esrar, bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı