Bizi takip edin

Instagram, esrar ile ilgili hesapları neden kapatıyor?

Haber

Instagram, esrar ile ilgili hesapları neden kapatıyor?

Instagram, esrar ile ilgili hesapları neden kapatıyor?

Instagram, markaların kendilerini pazarlamarı için kullandıkları en güçlü sosyal medya platformu haline geldi. Her yıl kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor ve instagram hesapları daha değerli hale geliyor. Ancak görünen o ki instagram hiç de “420 friendly” değil.

“420 friendly” hesabınız yasadışı hiçbir içerik barındırmamasına rağmen kapatılabilir. Bu durumun en kötü yanı ise engellenen sayfanızın ne zaman açılacağının belirsiz olması ve sayfanızın açılması için beklemekten başka yapabileceğiniz bir şey olmaması. Ancak engellenmeden önce alabileceğiniz önlemler mevcut. Bunları sizin için özetledik.

Özel hesap kullanın

Sayfanızı özel yapmak, paylaşımlarınızın “keşfet” bölümünde çıkmasını engeller ve ilgisiz kişilerin size ulaşamamasını sağlar. Böylece rasgele şikayet almayacak ve kimseyi rahatsız etmemiş olacaksınız.

Tüketim videoları yayınlamayın

Esrarın birçok ülkede halen yasak olduğunu düşünürsek tüketim videosu yayınlamanın engellenmek için en hızlı yol olduğunu söyleyebiliriz.

Instagram, ürünlerinizi doğrudan satmak için bir araç değildir.

Ürünlerinizi instagram üzerinden satmaya çalışmak da hızlıca engellenmenize sebep olacaktır. Satış yapmak istediğinizde takipçilerinizi yasal web sitenize yönlendirin.

Bu linke basarak dondurulmuş olan heabınızın açılması için başvuruda bulunabilirsiniz.

Şunu unutmayın, esrar birçok ülkede yasallaşmış olmasına rağmen henüz tartışmalı bir durumda. Türkiye’de kısıtlı bir mevzuat ile olumlu bir adım atılmış olmasına rağmen esrar tüketmenin ve üretmenin yasak olduğunu hatırlatmak isteriz.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Haber

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin (esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, CBD yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Esrar, bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı