Bizi takip edin

K9 köpekleri artık esrar için eğitilmeyecek

Haber

K9 köpekleri artık esrar için eğitilmeyecek

K9 köpekleri artık esrar için eğitilmeyecek

İyi eğitimli bir K9 köpeği görmek esrar kullananları her zaman korkutmuştur. Ancak New Jersey eyaletinde bu durum değişmek üzere. Meclis bütçe duruşması sırasında milletvekillerinin sorularını alan New Jersey Başsavcısı Gurbir Grewal, polis köpeklerinin artık esrar tespit etmek için eğitilmeyeceğini açıkladı.

New Jersey polisi esrarı tespit etmek için yeni K9’lar eğitmeyecek

New Jersey eyaletinde henüz esrar kullanımı serbest olmasa da meclisin gündeminde. Yakın bir zamanda esrar kullanımının yasallaşacağını düşünen polis departmanı şimdiden bu yönde adım atmaya başladı.

Esrarı tespit edebilen köpekler okul ve hapishanelere atanacak

Yetişkinler için esrar kullanımı yasallaşsa bile eyalet polisi esrar koklayabilen köpekleri yine de kullanmaya devam edecek. Esrarı algılayabilen köpekler, okul ve hapishane gibi esrarın yasak olduğu bölgelere atanacak.

K9’lar için esrar tespit eğitimine son verme kararı eyalet çapında esrarın yasallaşması için atılan adımların sadece biri. Örneğin Ağustos 2018’de Başsavcı Grewal, tüm belediye savcılarına esrarla ilgili davaları ertelemelerini emretmişti.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Haber

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin(esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, kenevir yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Kenevir(esrar), bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı