Bizi takip edin

Kuzey Michigan Üniversitesi kenevir ekimi uzmanlık programı

Ekonomi

Kuzey Michigan Üniversitesi kenevir ekimi uzmanlık programı

Kuzey Michigan Üniversitesi kenevir ekimi uzmanlık programı

Esrar endüstrisinde çalışacak personele yönelik eğitim programları.

Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Kuzey Michigan Üniversitesi kimya bölümü, kenevir ekiminde kimya, botanik, finans ve pazarlama alanlarını kapsayan bir uzmanlık programı başlattı.

Kaliforniya gibi eyaletlerde yasal endüstrinin beraberinde getirdiği yeni iş alanlarında çalışan bir laborant saatte 200 dolara kadar ücret alabiliyor.

Üniversite profesörlerine göre, bu tür bir kariyer yılda 70.000 dolar civarında bir ücret elde edebilir. Üniversitede kimya profesörü olan Brandon Canfield, esrar endüstrisi konferansına katıldıktan sonra, ürünlerin kalitesini ölçmek için acilen sektörde çalışacak personele ihtiyaç olduğunu fark ettiğini söyledi.

İşin aslı, Dakota Üniversitesi, Colorado Üniversitesi, Denver Üniversitesi, Harvard ve Ohio Eyalet Üniversitesi gibi birçok üniversitenin bu sektörün profesyonelleşmesi amacıyla adli, idari, bahçecilik ve muhasebe konularında çeşitli uzmanlık türleri sunmaya başlamış olması.

Esrar endüstrisine odaklanan Arcview Market Research araştırma şirketi, endüstrinin 2022’de yaklaşık 467.000 iş olanağı üretebileceğini duyurdu.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Ekonomi

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin (esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, CBD yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Esrar, bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı