Bizi takip edin

Lösemiye karşı kenevir tedavisi

Haber

Lösemiye karşı kenevir tedavisi

Lösemiye karşı kenevir tedavisi

Paulina Sánchez, B tipi akut lenfoblastik lösemiye karşı palyatif kenevir kullanan beş yaş ve on aylık bir kız olan Colomba Álvarez‘in annesi. Kızı çok acı verici kemoterapiye maruz kaldığında, keneviri tedavi olarak kullanmaya karar verdi.

Küçük kız, kan sayımına tabi tutulduktan sonra lösemi teşhisiyle üç hafta boyunca Katolik Üniversitesi Klinik Hastanesinde yatırıldı. İlk kemoterapilerde ağlama noktasına varan kemik ağrıları çekti ve yürüyemedi.

Paulina, “Marine edilmiş kenevirle tedaviye başladık, birkaç dakika geçti ve hayattan çok daha memnundu.” dedi. Her şey 2016 yılında Colomba‘nın ilk belirtileri göstermesiyle başladı.

Lösemiye karşı kenevir tedavisinin başlangıcı

Eylül ve Ekim 2017 arasında, Colomba kemoterapi nedeniyle şiddetli mide ağrıları ve iştahsızlık çekiyordu. Annesi, kızının günlerce yemek yemediğini ve Dr. Cruz’ın tıbbi gözetimi altında, lösemiye karşı kenevir reçinesi için tedaviyi değiştirdiklerini söyledi: “Dakikalar içinde Colomba yemek yemeye başladı. Kızımın tekrar gülmesi ve sakinleşmesini görmek paha biçilmez bir durum.” dedi Paulina.

Kenevir kullanımı sadece Colomba‘nın yaşam kalitesini artırmakla kalmayıp aynı zamanda annesinin de yaşam kalitesini arttırdı, çünkü Paulina kızını devamlı acı ile görüyordu ve bu duurum stres ve duygusal yük seviyesini zorluyordu. “Bunu yaşayacağımı ve kızımı iyi göreceğimi düşünemiyordum ama benim için her şey yolunda. Onu iyi görmek, savaşmaya devam etmek ve hedefe ulaşmak için çalışmak bana gönül rahatlığı veriyor.”

Şu anda, Colomba ayda bir kemoterapi, her Cuma 14 tablet metotreksat ve Dr. Cruz’un gözetimi altında kenevir reçinesi kullanmaya devam ediyor.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Haber

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin (esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, CBD yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Esrar, bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı