Bizi takip edin

Medikal kenevirin en yaygın kullanım alanları

Sağlık

Medikal kenevirin en yaygın kullanım alanları

Medikal kenevirin en yaygın kullanım alanları

Hastaların medikal esrar ile tedavi ettikleri en yaygın durumlar.

Medikal kenevir sayısız tıbbi durumu tedavi edebilir, ancak bazı durumlar diğerlerinden daha yaygındır. Amerikan araştırma firması CB2 Insights’ın verilerine göre, hastaların medikal kenevir ile tedavi ettikleri en yaygın 3 durum:

Uyku

Kenevirin popüler bir uyku yardımcısı olduğu gerçeği muhtemelen şaşırtıcı değil. Tıbbi kenevir kullanan hastaların yüzde 15’inden fazlası, çeşitli uyku bozukluklarını yenmelerine yardımcı olmak için medikal kenevir kullandıklarını belirtiyor. Bu oran hastaların tıbbi kenevir almasının üçüncü en büyük nedeni.

Bununla birlikte medikal kenevir, son yıllarda, uyku bozukluğu koşullarından muzdarip olmayan insanlar arasında da popüler bir uyku yardımcısı haline gelmiştir. Artık tüm Amerikalıların yüzde 14’ünün iyi bir gece uykusu almalarına yardımcı olmak için kenevir kullandığı, bunun da melatonin ve bir bardak çaydan sonra en popüler uyku yardımcısı olduğu tahmin ediliyor.

Ağrı

Medikal kenevir muhtemelen oksitosin gibi opioid ağrı kesicilere göre daha güvenli bir alternatif olarak bilinir. Bu nedenle tıbbi marihuana hastalarının yüzde 33’ünün, tıbbi kenevir kullanımına izin veren eyaletlerde belki de en sık görülen şart olan kronik ağrıyı tedavi etmek için kullanması şaşırtıcı değildir.

Akıl sağlığı

Tıbbi kenevir kullanan hastaların yaklaşık yüzde 35’i zihinsel hastalıkların tedavisine yardımcı olmak için kenevir kullanıyor. Medikal marihuana programlarına sahip çoğu eyalet, endişe ve depresyon gibi şeyler için tıbbi marihuana tedavilerine izin vermediğinden, bu biraz şaşırtıcı olabilir. Bu durum, büyük ölçüde, jürinin kenevir tüketmenin gerçekten yardım edip etmediğine veya zihinsel hastalıkları olan kişilere engel olup olmadığına karar vermesinden dolayı olabilir.

Ancak tıbbi marihuana ile sıkça tedavi edilen bir zihinsel sağlık sorunu, TSSB’dir (Travma sonrası stres bozukluğu). Bu nedenle, medikal kenevir özellikle savaş gazileri arasında popüler bir ilaç haline gelmiştir ve bu da muhtemelen tıbbi marihuana’nın akıl hastalıkları için yüksek oranlarda kullanılmasına katkıda bulunmuştur.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Sağlık

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin (esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, CBD yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Esrar, bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı