Bizi takip edin

Minnesota milletvekilleri eğlence amaçlı esrarın yasal olmasını önerdi

Haber

Minnesota milletvekilleri eğlence amaçlı esrarın yasal olmasını önerdi

Minnesota milletvekilleri eğlence amaçlı esrarın yasal olmasını önerdi

Minnesota eyaletindeki milletvekilleri, esrarın yetişkinler tarafından eğlence amaçlı kullanımını yasallaştıracak yasa tasarısını meclise sundu.

Yasa kabul edilirse 21 yaşından büyük bireyler için esrarın kullanımı ve bulundurulması yasal olacak. Devlet, esrar kullanıcılarını, üreticilerini ve perakendecilerini lisanslayacak, düzenleyecek ve vergi uygulayacak.

Yasaklar daha çok problem yaratıyor

Freiberg bir basın açıklamasında, devletin esrar yasağının ötesine geçme zamanının geldiğini söyledi.

Freiberg, “Minnesota’nın modası geçmiş yasaklama politikası bir çözümden çok bir sorun haline geldi” dedi. “Esrar yasakları yüzünden insanlar esrarı illegal yollardan almaya çalışıyor ve bu da birçok sonuna neden oluyor. Esrar yasasının düzenlenmesi halinde bu durum ortadan kalkacak ve eyalet daha güvenli bir hale gelecek” dedi.

Esrar Politika Projesi’nin Minnesota siyasi direktörü ve Sorumlu Esrar Yönetmeliği’nin Minnesota kurucusu Jason Tarasek, devletin politikalarını ve önceliklerini yeniden değerlendirmesi gerektiğini söyledi.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Haber

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin(esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, kenevir yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Kenevir(esrar), bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı