Bizi takip edin

New Jersey’de bu ay esrar kullanımı yasallaşabilir!

Haber

New Jersey’de bu ay esrar kullanımı yasallaşabilir!

New Jersey’de bu ay esrar kullanımı yasallaşabilir!

New Jersey valisi yasal esrar kullanımı için oylama yapıyor.

New Jersey Valisi Phil Murphy salı günü yaptığı açıklamada, yasama liderleriyle yetişkinlere yönelik esrarı yasallaştırmak için bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Milletvekilleri 25 Mart’taki anlaşmayı oylamayı bekliyorlar ve Murphy oylamadan sonra yasallaştırma tasarısını imzalayabilir. Murphy, basın açıklamasında yaklaşık bir yıl süren bir müzakereden sonra, kendisi, Senato Başkanı Steve Sweeney, Meclis Başkanı Craig Coughlin, Senatör Nicholas Scutari ve Meclis Üyesi Annette Quijano dahil milletvekillerinin yetişkin kullanımlı esrar endüstrisi için düzenleyici ve vergi yapısı üzerinde anlaşma sağladığını söyledi. Vali, yasallaştırmanın esrar yasağının uygulanmasındaki adaletsizliğin giderilmesine yardımcı olacağını açıkladı.

Murphy, “Yetişkinlerin kullanımına yönelik esrarı yasallaştırmak, ceza adalet sistemimizdeki eşitsizliklerin azaltılmasında dev bir adım” dedi. “Aylarca süren sıkı çalışmalardan ve düşünceli görüşmelerden sonra, yetişkinler için esrar mevzuatının geniş hatları hakkında Yasama Meclisindeki ortaklarımla bir anlaşma yapmaktan büyük heyecan duyuyorum.”

Eyalet esrar düzenleme komisyonu

Anlaşmaya göre, marihuana üreticileri, toptancıları ve perakendecileri için kurallar oluşturmak üzere bir Eyalet Esrar Düzenleme Komisyonu kurulacak. Murphy, planın iş gelişimini teşvik edeceğini ve kıt kamu kaynaklarının diğer konulara yeniden tahsis edilmesine izin vereceğini söyledi.

Murphy, “Bu mevzuatın, güvenli bir ürün sağlayarak ve yasa uygulayıcıların kaynaklarını ciddi suçlara odaklamalarına olanak tanıyarak, kamu güvenliğini teşvik ederken, tüm topluluklarımıza adalet ve ekonomik fırsat getiren bir endüstri kuracağına inanıyorum” dedi.

Senato Başkanı Steve Sweeney, anlaşmanın New Jersey’nin esrar endüstrisini düzenlenmemiş karaborsadan çıkaracağını söyledi.

Sweeney, “Bu plan, esrarın yetişkinlere yönelik olarak sorumlu bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır” dedi. “Yetişkinlerin kişisel kullanım için sınırlı miktarda esrar satın almalarına izin veren sıkı bir şekilde düzenlenmiş bir sistem yaratacaktır. Esrarı yeraltı pazarının dışına çıkaracak, böylece alkolün yasaklanmasının sonundan beri olduğu gibi kontrol edilebilecek, düzenlenebilecek ve vergilendirilebilecek. Bu plan ayrıca, uyuşturucu yasalarının çeşitli topluluklar üzerindeki etkileyici etkisinin tersine çevrilmesine yardımcı olacak önemli sosyal adalet reformlarını da ilerletecektir.”

Continue Reading
Comments

Daha fazla Haber

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin (esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, CBD yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Esrar, bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı