Bizi takip edin

Tıbbi esrar kullanmanın beş dumansız yolu

Sağlık

Tıbbi esrar kullanmanın beş dumansız yolu

Tıbbi esrar kullanmanın beş dumansız yolu

Tıbbi esrar kullanmanın birçok yöntemi mevcut.

İnhalasyon

Tel Aviv’li bir şirket olan Syqe Medical, 3 boyutlu baskı ile üretilebilen cep boyutunda bir inhalasyon cihazı geliştirdi ve doktorların hastalara uygun medikal marihuana dozunu tam olarak belirlemesi sağlandı. Bu yöntem şu anda Hayfa’daki Rambam Hastanesinde kullanılıyor.

Kenevir sakızı

İrritabl barsak sendromu (IBS) gibi gastroenterolojik bozukluklarla mücadele eden bir kenevir sakızı, AXIM Biotech tarafından geliştirilmektedir. IBS mide krampları, şişkinlik ve ishalden gibi birçok ağrıya neden olur. 

Fitiller

Birçok doktor, tıbbi esrar için en ideal kullanım yöntemi olarak fitilleri savunmaktadır. Fitiller, sigara ve yiyecekler yolu ile alınan esrardan daha hızlı etki etmektedir. Kannabinoidler rektumdaki mukoza zarları yoluyla kan dolaşımına emilir. Psikoaktif etkinin en aza indirgendiği bu yöntem “Tıbbi kenevir” dünyasında hızla popülerlik kazanmaktadır.

Nebulizers

San Diego merkezli bir şirket olan CannaNeb, tıbbi esrarın en temiz kullanım yöntemlerinden biri olan ilk nebulizerini piyasaya sürdü. Ürün, kauçuk veya plastik içermeyen cam ve metalden oluşuyor. Bu nebulizer, taşınabilir, uygun fiyatlı ve kokusuzdur.

Deri bandı

Kannabis Science Inc., fibromiyaljiyi ve diabetik nöropati gibi diğer sinir hastalıklarını test etmek için bir bant geliştirdi. Nikotin bantları ile aynı mantıkta olan bu bantlar, kanabinoidlerin hızlıca kana karışmasını sağlar. Bantlar, tedavi edilmek istenen hastalığa bağlı olarak farklı oranlarda THC ve CBD içermektedir.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Sağlık

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin(esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, kenevir yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Kenevir(esrar), bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı