Bizi takip edin

Yunanistan’da ilk hükümet destekli tıbbi esrar fuarı gerçekleşti

Etkinlik

Yunanistan’da ilk hükümet destekli tıbbi esrar fuarı gerçekleşti

Yunanistan’da ilk hükümet destekli tıbbi esrar fuarı gerçekleşti

Geçtiğimiz yıl tıbbi kenevir ithalatını ve kenevir ekimini yasallaştıran Yunanistan 1-3 Haziran tarihleri arasında Balkannabis Expo’ya ev sahipliği yaptı.

Atina’da gerçekleşen fuara, 120’den fazla şirket tıbbi esrar ürünlerini ve uygulamalarını halka tanıtmak üzere toplandı. İlaç şirketlerinin yanı sıra, hükümetin yasal tıbbi esrar endüstrisi aracılığıyla gelir elde etme planlarına destek toplamak için Yunanistan’ın dört bir yanından politikacılar da etkinliğe katıldı.

Atina Balkannabis Expo 2018’e ev sahipliği yaptı

Yaklaşık bir yıl önce Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Portekiz, İspanya, Finlandiya ve tabii ki Hollanda’ya katılarak tıbbi esrarın yasallaştırıldığı altıncı AB ülkesi oldu.

Başbakan Alexis Tsipras basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Artık Yunanistan ihtiyacı olan hastalara tıbbi esrar gönderiminin yasal olduğu ülkeler arasında” dedi.

Ardından, Yunanistan’ın Tarım Bakan Yardımcısı Yiannis Tsironis, Yunan vatandaşlarının mülkiyetinde esrar yetiştirmesine izin verilmesi de dahil olmak üzere yetişkinlere yönelik tam yasallaştırma çağrısında bulundu.

Esrar ve Yunan Krizi

Yunanistan’ın ekonomik sıkıntılarının ülkeyi korkunç bir mali sıkıntıya soktuğu bir sır değil. Borçlarını ödeyemeyen ülke, Avrupa borç verenleriyle kurtarma görüşmelerinde zor şartlar kabul etmek zorunda kaldı.

Yunanistan hükümeti, tıbbi esrarın ülkenin ekonomik toparlanmasına büyük bir destek sağlayabileceğine inanıyor.

Yunan hükümeti yeşilin arkasına geçti

Balkannabis Expo’ya medikal marihuana endüstrisinin her sektöründen katılın gerçekleşti. Sağlık ve beslenme şirketleri, tohum üreticileri, tekstil üreticileri ve hatta tıbbi araştırmacılar esrarın sosyal, ekonomik ve kamu sağlığı yararlarını desteklemek için Atina’da bir araya geldi.

Etkinlikte ayrıca 17 farklı ülkeden 35 esrarlı konuşmacı ve tıbbi esrar üzerine konuşmalar gerçekleştirdi.

Yunanistan’ın önümüzdeki yıllarda uluslararası tıbbi esrar sahnesinde ciddi bir oyuncu olarak ortaya çıkmasını bekleniyor.

Continue Reading
Comments

Daha fazla Etkinlik

Yasal Uyarı

Bu sitede bahsedilen faydalar, kenevirin (esrar) sadece içilmesi ile oluşan faydalar değil, CBD yağı ve bu yağ ile yapılan ilaçların kullanılması sonucu gözlemlenmiş faydalardır. Esrar, bilinçsiz ve fazla kullanıldığında sağlığa zararlı olabilir. Ayrıca Türkiye’de kenevir, marihuana veya esrar içmek yasal değildir.

Popüler

Yukarı